Cestovní pojištění

Jak, kde a na co se pojistit při cestě na Nový Zéland

Cestovní pojištění je velké téma a spousta lidí řeší, zda se vůbec pojišťovat, a pokud ano, tak jestli i na práci. Slyšeli totiž, že na práci jsou na Zélandu pojištěni místním ACC. Jak to tedy je?

Pojištění ano nebo ne?

V první řadě je třeba říct, že letět bez pojištění je nezodpovědnost nejvyššího kalibru. Když pominu nejvyšší náklady, jakými může být složitá operace nebo transfer do ČR, pak i jednoduché lékařské úkony jsou na Zélandu velmi drahé. Cena pojištění navíc vzhledem k ostatním nákladům není příliš vysoká. Pojištění tedy rozhodně ano.

Podívejte se na účet za vyšetření zlomeného kotníku.


Pojištění na práci ano nebo ne?

Jednoznačně ano. Co se týká podstaty ACC, jde v principu vlastně o úrazové pojištění. Pokryje Vám tedy náklady na léčbu zlomené ruky. Ale pokud budete sbírat kiwi v dešti a onemocníte, už nejde o úraz. V případě vážných problémů se ACC ve svých podmínkách zavazuje asistovat Vám až k bodu, kdy budete schopni dopravit se do vlasti. Nikde se ale nezmiňuje o tom, že by Vám to měli proplatit. Počítejte tedy s tím, že ACC nekryje repatriaci, léčbu nemocí, návštěvy lékaře (mimo ty související se zraněním, a ani zde ne vždy 100%) a nehradí Vám léky. Obrovskou finanční zátěží tak může být právě repatriace - převoz do ČR v případě nutnosti.

ACC má velmi často spoluúčast ve stovkách dolarů. Navíc bez pojištění na práci Vám může česká pojišťovna odmítnout plnění i na úkony nesouvisející z prací, pokud zjistí, že na NZ pracujete. Těchto případů přibývá. Rozdíl mezi pojištěním bez práce a s prací není veliký. Neriskujte a buďte v pohodě. :-)

Nedávno se objevil další případ české cestovatelky, která měla cestovní pojištění bez připojištění na práci a pojišťovna jí sdělila, že na Zélandu pracuje a odmítla jí proplatit léčbu. Jméno této cestovatelky známe, ale nezveřejňujeme ho.

U jaké pojišťovny se pojistit?

Výběr konkrétní pojišťovny je dalším problémem. Obecně vždy tvrdím, že v plnění není mezi pojišťovnami moc rozdíl. Nejen na webu najdete množství pozitivních i negativních zkušeností se všemi pojišťovnami. Důležitější, než výběr konkrétné pojišťovny, je v případě potřeby důsledně dodržovat pokyny pojišťovny. Zejména včas kontaktovat asistenční linku a vše s nimi projednat. Vědět, jak nechat doktora sepsat dokumentaci, jak ji uchovat a kam ji poslat. V boji s pojišťovnami nic nepodcenit!

Aktuálně nejoblíbenější pojistka je True Traveller. Tato anglická pojišťovna má produkt speciálně pro backpackery, za nízkou cenu nabízí vysoké krytí a obrovskou spokojenost svých klientů. Navíc si pojistku můžete sjednat na více než rok (15 i 18 mesíců) a ještě tak ušetřit.

Sjednejte si pojištění ihned online!

Pro více informací o sjednání pojištění se podívejte na stránku Sjednání cestovního pojištění.

True Traveller - nejoblíbenější pojistka, vysoké krytí, nízká cena, anglická společnost, stejná asistenční služby jako Allianz, lze sjednat rovnou na 18 měsíců a ušetřit - sjednat online.
Allianz -
výborné pojištění nyní s dobrou cenou - sjednat online.
AXA se slevou více než 50% - kontaktujte mě.
AXA se slevou 50% - sjednat online.
Česká pojišťovna - s krytím 100 milionů za necelých 11 tisíc na rok - kontaktujte mě.

K ročnímu pojištění dárky v hodnotě 450,- Kč, kontaktujte mě před sjednáním pojištění!

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.