Jak při cestování nenaletět

08.01.2017

V poslední době jsem se setkal s několika lidmi, kteří byli nespokojeni s kvalitou služeb, které se jim dostalo od různých zprostředkovatelů. Jak se vyhnout zklamání či přímo podvedení? Pomohou snad i následující rady, kde hledat recenze.

Trustpilot.com

Pokud se chystáte nakoupit letenky, nebo využít jakoukoliv jinou službu od společnosti, kterou dosud neznáte, zkuste zadat jejich web na www.trustpilot.com. Dostanete se tak k hodnocení ostatních uživatelů. Velkou výhodou TrustPilotu je, že se neomezuje na určitou oblast recenzí a můžete si tam ověřit webové stránky společností z mnoho oborů činností.

TripAdvisor.com

Server www.tripadvisor.com je zaměřen na recenze ubytování, atrakcí, výletů a vlastně všeho, co souvisí s cestováním. V současné době lze na tomto serveru i objednávat ubytování a další služby.

Responsibletravel.com

Server www.responsibletravel.com je podobný TripAdvisoru, obsahuje recenze ze 180 zemí.

Skytrax

Na webu www.airlinequality.com si můžete přečíst recenze na aerolinky. Pokud do vyhledávače zadáte název aerolinek, mezi výsledky najdete:

  • uživatelské recenze aerolinek
  • hodnocení kvality aerolinek
  • recenze sedadel aerolinek

Rankers

Na web Rankers jsme už upozorňovali v článku o kempování, kde jsme doporučovali jejich web i aplikaci. Web www.rankers.co.nz obsahuje i recenze, takže při cestování po Novém Zélandu se můžete inspirovat.

Consumer NZ

Web www.consumer.co.nz není zaměřený na cestovatele, ale pokud byste se chtěli ponořit třeba do studia místních pojišťoven, můžete se sem podívat.

Nový Zéland Working Holiday :-)

A pochopitelně naše skvělá skupina na facebooku, kde spousta úžasných a zkušených lidí ráda předá své zkušenosti dál :-)


Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.