Golden Bay

Golden Bay

Další den na cestách nás zavedl do Golden Bay, na jedny z nejhezčích pláží Nového Zélandu. Golden Bay je považována za jedno z nejhezčích míst na Zélandu, někteří (třeba Daška s Kubou) ji považují za druhé nejhezčí místo po Wanace. :-)

Začali jsme u malého přírodního zázraku, kterým jsou prameny s neuvěřitelně průzračnou vodou Te Waikoropupu Springs. Voda je tak průzračná, že umožňuje pohlédnout až do 63 metrové hloubky. To aspoň tvrdí informační tabule, nám se to v jezírku s maximální hloubkou metr nepodařilo ověřit. Ale pravděpodobně to mají spočítané a vědecky ověřené, nakonec i to jezírko mohlo mást a být hlubší, nicméně vstup do něj je přísně zakázán, tak kdo ví. Ale pěkný to bylo.

Další zastávka už byla Tata Beach na Golden Bay, kde jsme se dokonce vykoupali v moři. Věřte nebo ne, pro mě a Lucku to bylo první koupání v moři od příjezdu na Zéland. Čili víc než po roce. Holt jsme se rozmazlili v Karibiku a kiwácké pojetí letního moře nás moc neoslovilo. Nakonec i v Golden Bay byla voda více než osvěžující.

Posledním bodem dnešního dne byl krátký výlet na vodopád Wainui Falls.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.