New Plymouth

New Plymouth

Další den už jsme přejeli přímo do New Plymouthu, kde jsme první večer navštívili v místním parku festival světla. Dost pěkný. 

New Plymouth je poměrně podceňovaný návštěvní cíl, většinou jsme slyšeli otázky, proč tam chceme jezdit. Proto nás příjemně překvapilo, že jde o docela hezké město s několika zajímavostmi.

Jedním z nejznámějších místních architektonických prvků je velmi slavná socha na nábřeží. Chvilku nám trvalo, než nám došlo, že onou sochou je obrovská lampa, která se ohýbá ve větru. Je tu pěkné muzeum se vstupem zdarma a galerie onoho umělce, co udělal tu lampu.

Místní nejhezčí kostel nás trošku zklamal, protože se nedá zvenku nijak hezky vyfotit a pohybovali se v něm dost divný lidi (asi místní katolíci?). Zato místní maličká zoo je fajn a ideální místo pro piknik.

Cestou z města jsme nemohli vynechat slavný most, jehož obloukem je možné pozorovat Mt. Taranaki, pokud zrovna není v mracích jako dnes.New Plymouth je poměrně podceňovaný návštěvní cíl, většinou jsme slyšeli otázky, proč tam chceme jezdit. Proto nás příjemně překvapilo, že jde o docela hezké město s několika zajímavostmi.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.