Heliskiing

Jako profíci ve filmech

Lyžování na liduprázdných vrcholcích hor s dopravou zajištěnou helikoptérou jsme vždy považovali za nedostižný sen. Náhoda tomu chtěla, že jsme zimu ve Wanace strávili ve společnosti skvělého českého páru lyžařských instruktorů. Ti nás naočkovali myšlenkou na heliskiing, a to zejména tím, že na Zélandu je tahle akce nejlevnější na světě. Netroufnu si tvrdit, že jde o nejlepší poměr cena/výkon, protože třeba v Kanadě si zalyžujete líp, ale cena bude někde jinde a pokud jste to nikdy nezažili, budou Zélandské hory výzvou až až.

Opět se ukázalo, že se vyplatí obcházet a zjišťovat. Ceny se ve Wanace a Queenstownu pohybovaly různě. Funguje zde několik společností, cena za 4 sjezdy byla kolem tisícovky, 6 sjezdů zhruba 1200.

Vyplatilo se zjišťovat do poslední šance, protože až jako poslední jsme ve Wanace navštívili Southern Lakes Heliski, kde dávali obrovskou slevu pro všechny držitele sezonního skipasu do Cardrony. A protože jsme v Cardroně i pracovali, dostali jsme každej ještě kilo slevu navíc.

Za 2 osoby a 6 sjezdů jsme tedy ve výsledku zaplatili 1400 místo 2400. A to se vyplatí!

Další možností, jak ušetřiř, je zapsat se na waiting list. Společnost Vás zaregistruje, a když pak mají ne druhý den ráno nezaplněnou helikoptéru, tak Vám večer zavolají. Úspora v takovém případě může být 200 dolarů, ale i 800. Záleží na štěstí.

Video z našeho zážitku není žádný záznam z extrémních sportů. Byla to naše první zkušenost s takovým prašanem vůbec. Ale aspoň je to důkaz, že si to užijou i začátečníci. :-)

Poznámka:
Pokud vyrazíte na Heliskiing, nezapomeňte se pojistit na rizikové sporty! Běžné pojištění je nekryje. Pojistit se stačí na ten jeden konkrétní den.

Chcete se na něco zeptat? Pošlete mi zprávu, odpovídám všem a na všechno. :-)


Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.