Hobitín

Hobitín

A je to tu, konečně HOBITÍN!

Už cesta z Waitoma byla poměrně zajímavá. Hobitín je trochu problematické najít, protože oficiálně se jeho poloha neudává. Jediná možnost, jak se tam dostat, jsou organizované výlety, které vyjíždí ze 3 různých míst. Jedno z těch míst je vlastně přímo u Hobitína, jmenuje se odpočívadlo "Kraj" (The Shire rest), ale nikde se to nedozvíte.

V aplikaci, kde hledáme místa na přespáni, jsme ale Hobitín objevili i s poznámkou, že na parkovišti lze bez problémů přespat. Tak jsme se vydali v pokročilé hodině, za tmy a deště, hledat Středozemi. Jelikož ten den nám nefungovala GPS, nevěděli jsme úplně přesnou polohu a pomalu jsme ztráceli naději. Jeli jsme totiž po malé klikaté silničce uprostřed něčeho, co by se dalo nazvat nic, kdyby toho bylo trochu víc. Nikde žádná cedule.

Nakonec jsme ale dorazili do cíle! Na místě jsme zaparkovali a přespali v autě, bez problémů. Ráno jsme začali zjišťovat co a jak. Oficiálně lze koupit lístky na výlety asi od půl desáté, tak jsme je šli před 8 hodinou objednat. U kasy jsme se dozvěděli, že první tour odjíždí za 5 minut. Tak jsme to vzali. A bylo to nejlepší rozhodnutí.

Do Hobitína jsme přijeli jako první a další autobus dorazil až asi 15 minut po nás, takže máme unikátní fotky bez davů a mohli jsme si to daleko víc užít. Během dne najíždějí další a další autobusy, přes poledne v rozestupech pouhých 5 minut. To musí být strašný masakr a asi bysme byli při té drahotě poměrně naštvaný. 80 dolarů za osobu za vstup není žádná levnota a není divu, že Peter Jackson pěkně nabývá na váze. :-D

Nicméně Hobitín je samozřejmě nádhernej a pro fanoušky Tolkienova díla a Jacksonovo filmů zážitek.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.