Catlins

Catlins

Slope point - nejjižnější bod Nového Zélandu a pro nás nejjižnější bod, na kterém jsme doposud stáli (a to asi nějakou dobu vydrží). Mimo jiné pěkně větrné místo.

Naší další zastávkou byly Niagarské vodopády. Ty stojí opravdu za zastávku, i když do velikosti za svými slavnějšími jmenovci nepatrně zaostávají. :)

To McLean falls byl o něco větší. Krátká procházka do mokřadů a malá zastávka na historickém místě věnovaném dřevařství. A pak konečně východní pobřeží ve městě Papatowai, kde je skvělý DOC kemp!

Pro ty, kdo nás sledují z domova a neví co je DOC, tak DOC znamené Department of Conservation, což je ministerstvo životního prostředí. To provozuje po celém Zélandu řadu kempů, které jsou typické základní vybaveností a nízkou cenou (většinou 6 dolarů za osobu a za noc). DOC kempy jsou levné (běžné kempy stojí většinou 15-20 dolarů za noc), nemají ale sprchy, kuchyň ani další vybavení, takže představují hlavně alternativu k bezplatným kempům a jsou využívány zejména v místech, kde bezplatné kempy nenajdete.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.