Fox Glacier

Fox Glacier

Prvním navštíveným ledovcem byl Fox, i když byl vzdálenější a ve směru naší další cesty. Ale měli jsme v plánu vrátit se i další den do původního kempu, protože jiný vhodný v místě není a navíc jsme měli naplánované doprovodné aktivity nakoupené na místním Slevomatu. :-)

Den začal brzy ráno výpravou k Mirror Lake, což je zrcadlové jezero, které na své hladině odráží obraz již dříve zmíněné hory Mt. Cook. U Mt. Cooku jsme už byli, viz naše dřívější příspěvky, teď jsme pouze byli z druhé strany. Nicméně jezero zrcadlí jeho obraz, pokud ovšem není za A jezero rozvlněné větrem a za B Mt. Cook v mracích. Během naší návštěvy byly splněny oba výše uvedené body, čili jsme neviděli ani odraz, ani horu. :-)Ale i tak pěkná procházka kolem jezera.

Pak už jsme se přidali do konvoje Číňanů a dalších leduchtivých turistů a vydali se k ledovci Fox. Upřímně po návštěvě považujeme oba ledovce za velmi přeceňovanou atrakci a určitě bychom je nezařadili na seznam míst, která je třeba určitě navštívit. Kdo jednou viděl ledovce v Evropě, třeba nejdelší evropský ledovec ve Švýcarsku, který má 30km a můžete ho velkou část přehlédnout, bude z pohledu na tu trochu visícího ledu zklamán. Navíc výhledy jsou umístěny ve velké vzdálenosti od ledovců. Ale když už tam člověk jednou je, tak se podívat zajde, nicméně k návštěvě v obou zmíněných městech doporučíme jiné atrakce.

Po cestě od Foxu jsme si vyzvedli další cache a jeli zpátky do Franze Josefa. Tady jsme vyšlápli ke starému tunelu používanému k dopravě vody v době zlaté horečky, který dnes slouží jako zajímavá atrakce.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.