True Traveller návod

Sem vložte podnadpis

Špičkové pojištění od Allianz poskytované anglickou společností True Traveller je hodnocené jako nejlepší cestovní pojištění na serveru Trustpilot.com, který sleduje spokojenost zákazníků. Vysoká kvalita a nízká cena je důvodem, proč toto pojištění volí stále více cestovatelů i pro cestu na Nový Zéland.
Přinášíme Vám podrobný návod, jak toto pojištění uzavřít. Pokud dodržíte náš postup, dostanete ke každému ročnímu pojištění dárky v hodnotě 450,- Kč a podpoříte web, který vám pomáhá plnit si sny.
Pro získání dárků využijte formulář a konzultaci zdarma před objednávkou.

1. Klikněte na odkaz: www.truetraveller.com/
Na otevřené stránce kliknutím na tlačítko "Accept & Close" potvrďte, že souhlasíte s tím, že stránky používají cookies a všechny poskytované informace jsou v angličtině.

2. Where do you need cover?
Vyberte oblast, do které budete cestovat. Pokud letíte jen na Nový Zéland a neplánujete cestovat po Asii nebo okolních ostrovech, vyberte levnější variantu "Australia & New Zealand". Roční pojištění Vám umožňuje až 14 dní stopoverů po cestě.
Pokud plánujete cestovat, vyberte oblast "Worldwide excluding USA & Canada". Cenový rozdíl je malý.
3. Are you already travelling?
Vyberte "Yes", pokud jste již na cestách mimo ČR (SR), pokud se na cestu teprve chystáte, zvolte "No".
4. Your dates of travel? 
Zadejte termín vaší cesty. Delší pojištění je levnější v ceně za den, proto je lepší pojistit se na celý rok, než postupně 2x na půl roku.
5. Current age of all travellers
Zadejte věk všech pojišťovaných osob (sjednání pro více osob najednou je rychlejší, cena za osobu stejná).
6. Where do you normally live?
Zadejte stát, ve kterém žijete (typicky ČR nebo SR). Do tohoto státu budete v případě potřeby repatriováni.

Klikněte na "Get my quote"

Na další stránce můžete editovat věk pojišťovaných osob a volit variantu pojištění.

1. Excess
Ať vyberete jakoukoliv ze 3 variant, vždy aktivujte volbu Excess tak, aby u ní svítilo Ł0,00. Jde o spoluúčast, pokud tuto volbu nevyberete, platili byste za každou pojistnou událost spoluúčast v uvedené výši. Nulová spoluúčast je velmi levná, proto se jednoznačně vyplatí.
2. True Value, Traveller, Traveller Plus
Vyberte si variantu pojištění podle popisu pod jednotlivými balíčky. Varianta True Value je vhodná zejména, pokud chcete co nejlevnější pojistku, ale i ta nabízí velmi vysoké krytí. Nejprodávanější varianta Traveller je jen o trochu dražší, ale nabízí výrazně vyšší pojistné částky. Varianta Traveller Plus je pro lidi, kteří chtějí maximální krytí pro všechny případy.

ADD SOME EXTRAS
1. Activity pack
Zde je potřeba zvolit balíček Adventure pack. Ten totiž kromě téměř všech možných sportů kryje i manuální práci.
Obrovské množství krytých sportů je jednou z hlavních výhod tohoto pojištění, v rámci těchto dvou balíčků jsou kryté i sporty jako bungee jumping nebo skoky s padákem.
2. Winter sports
Pokud plánujete věnovat se na Novém Zélandu zimním sportům, volte jeden z balíčků. Winter sports je určen pro lidi, kteří chtějí strávit celou zimu na horách a lyžovat každý den. Tento balíček je poměrně drahý. Balíček Winter Sporst (21 days) je levná varianta pro ty, kterým stačí pojištění právě na 21 dní.
Pro představu, já osobně jsem pracoval přímo v zimním středisku a nalyžoval jsem 36 dní. Takže pokud nebudete pracovat ve ski centru, stačí vám bohatě 21 dní. Případně si pak můžete další dny připojistit.

OTHER OPTIONS
1. Baggage cover

Vyberte pokud chcete připojistit zavazadla.
2. Specified items
V této volbě máte možnost připojistit si až 3 kusy elektroniky na osobu. Popřemýšlejte, zda se vám nabízené hodnoty cena vs. pojistná částka líbí.
3. Travel Disruption
Pojištění pro případ přerušení vašich cest (např. z důvodu výbuchu sopky). Tuto variantu já považuji za zbytečnou, ale můžete ji zvážit.
4. Travelling one way
Tato volba je zde pro připomenutí, že vaše pojištění platí i pokud nemáte zpáteční letenku. Tuto volbu aktivujte, nestojí to žádné peníze navíc.
5. Already travelling
Aktivujte, pokud nezačínáte svou cestu doma, už jste na cestách, nebo se prodlužujete stávající pojistku.

Tell us more about your travellers
Zde vyplňte osobní informace o pojišťovaných osobách.
Next of kin details
Zde uveďte nouzový kontakt, osobu, která bude kontaktována v případě potřeby.

U druhé a každé další osoby vyplňujete pouze jméno a datum narození.

MEDICAL DECLARATION
Všechny otázky v této sekci se týkají období předchozích 12 měsíců a ideální odpovědí je vždy "NO". True Traveller umožňuje pojistit i osoby s trvajícími zdravotními problémy, je však potřeba zvolit variantu Traveller nebo Traveller Pro a absolvovat vyšetření před začátkem cesty.
1. You/they are aware of any reason why the trip could be cancelled or curtailed or of any medical condition which could result in a claim.
Jste si vědom jakéhokoliv důvodu, proč by vaše cesta mohla být zrušena zkrácena, nebo jakéhokoliv zdravotního stavu, který by mohl vést ke vzniku pojistné události.
2. You/they have, during the 12 months before this insurance started, suffered from or received treatment, advice or medication for any chronic, ongoing or recurring illness or condition. (A chronic condition is one lasting three months or more).
Během posledních 12 měsíců jste trpěl/a nebo byl/a léčena z důvodu jakéhokoliv chronického onemocnění. (Za chronické onemocnění se považuje stav travjící 3 měsíce a déle).
3. You/they were receiving, recovering from, or on a waiting list for in-patient treatment in a hospital or nursing home.
Během posledních 12 měsíců jste absolvoval/a léčbu v nemocnici nebo pečovatelském domě, případně jste byl/a na čekací listině pro takovou léčbu.
4. You/they were travelling against the advice of a medical practitioner or in order to get medical treatment abroad.
Během posledních 12 měsíců jste cestoval/a navzdory doporučení lékaře, nebo kvůli ošetření v zahraničí. 
5. You/they have been diagnosed as having a terminal illness.
Byla vám diagnostikována smrtelná choroba.
6. You/they were waiting for the results of tests or investigations, or awaiting a referral for an existing medical condition.
Čekal/a jste na výsledky testů či vyšetření, nebo čekáte na doporučení pro aktuální zdravotní stav.

Po vyplnění zdravotního dotazníku klikněte na "Accept & Close"

Your billing information
Vyplňte svůj email a zvolte platbu platební kartou nebo PayPalem.
1. Billing address
Pokud pojišťujete sami sebe, zvolte "Yes", pokud pojišťujete někoho jiného, můžete si nechat vystavit fakturu za platbu na svoji adresu.
2. Potvrzení podmínek
Musíte klinout na "Yes" pro potvrzení souhrnu podménínek sjednávaného pojištění.


Klikněte na BUY NOW a vaše pojištění bude sjednáno. Všechny informace a doklady vám přijdou emailem.

Budeš si sjednávat roční pojistku a chceš svoje dárky? Tak mi napiš krátkou zprávu se svým jménem a ujisti se, že máš smazané cookies před tím, než klikneš na odkaz. ;-)

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.