Seriál Kamila Spáčila

Tracky Nového Zélandu

1. Tableland Circuit a Mt. Arthur

V první epizodě Kamilových novozélandských zápisku projdeme takzvaný Tableland Circuit a vystoupáme na Mt. Arthur. Stan bereme s sebou, protože plánujeme spát někde v přírodě. Za dva dny bychom měli našlapat okolo 40kilometrů. Uvidíme krásné scenérie národního parku Kahurangi a původní ptactvo, které je pro tento park typické. A to všechno můžete prostřednictvím tohoto videa prožít spolu s námi.

2. Abel Tasman North

V této epizodě společně s přáteli projdeme severní část národního parku Abel Tasman. Čeká nás nějakých 25 kilometrů a měli bychom vidět krásné písečné pláže a zátoky. Zároveň doufáme, že budeme mít štěstí na lachtany a delfíny. 

3. Nelson Lakes

Tentokrát se podíváme do národního parku Nelson Lakes, kde půjdeme na hřeben Parachute Rocks. Začneme u jezera Rotoiti, které se nachází zhruba 640 m n. m. a stoupat budeme do 1700 m n. m. Výstup to bude poněkud náročnější, ale výhled na jezero Rotoiti bude stát určitě za to!

4. Charming Creek

Dnes půjdeme krátkou procházku podél řeky Ngakawau nazvanou Charming Creek. Kdysi tudy vedla železnice, která obsluhovala místní pilu a doly. V současné době si příroda bere vše zpět a je to nádherná podíváná. 

------------ C O M I N G   S O O N ----------------------

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.