Dostal jsem vízum

Co dál?

!!! Pro aktuální informace navštivte nový web !!!


V první řadě gratulujeme, že ses dostal/a mezi 1200 vyvolených. Teď je třeba jednat.

Pokud ještě nemáte, pořiďte si náš e-book, který vás provede celým procesem.

Čas odjezdu na Nový Zéland

Nejdřív je potřeba si rozhodnout, kdy bys chtěl/a odjet. Každá část roku má své výhody a nevýhody. Pokud budete prodlužovat alespoň o 3 měsíce, bude období, do kterého odjedete, právě tím, které prožijete dvakrát!

Podzim (NZ - v ČR jaro) - počasí stále pěkné, už opadají horka, méně lidí, jak lidi odjíždějí, klesají ceny aut, v turistických oblastech se hůř shání práce v hospitality, práce v zemědělství je dost, ideální na turistiku.
Zima (NZ - v ČR léto) - ideální pro lyžaře apod. Pokud seženete práci ve skiresortu nebo někde v souvisejícím hospitality, tak máte vyhráno. V zimě taky nejlevněji koupíte auto. I přes zimu se dělá v zemědělství, na pohodu jsou různé baličky, na drsňáka práce venku v zimě.
Jaro (NZ - v ČR podzim) - přesný opak jara, začínají přijíždět lidé, zvedají se ceny, spousta práce v zemědělství, rozjíždí se hospitality.
Léto (NZ, v ČR zima) - hlavní sezona, nejvíc lidí, nejdražsí auta, hodně práce v hospitality.

Ani s jedním obdobím neuděláte vyloženě chybu, záleží čistě, jaký jste typ člověka a co vyhledáváte.

Peníze potřebné na cestu na Nový Zéland

Magická částka 4200 novozélandských dolarů. Každý ví, že právě tolik musí prokázat, pokud se ho po příletu někdo zeptá. Situace se má tak, že na 99,9% vás nikdo kontrolovat nebude. Pokud ano, není přesně dáno, jak to máte prokázat. Čili dotazy typu "mám mít výpis z účtu v angličtině" atd. jsou zbytečné. Pokud by došlo na váš výslech, tak dostanete šanci vše prokázat. Ať už výpisy, nebo připojením se do online bankingu.

Někteří lidé částku řeší tím, že si ji na dobu přeletu půjčí. Je to možnost, ale nezapomeňte, že ta částka má svůj význam a je nastavena velmi rozumně. Po příletu potřebujete většinou koupit auto a chvíli potrvá, než seženete právci (někdy i dlouho) a sami budete překvapeni, jak rychle se pak peníze rozkutálí.

Pojištění na cestu na Nový Zéland

Podle podmínek WHS musíte být pojištěni na celou dobu pobytu na Novém Zélandu. Pojistku si můžete vybrat sami, nebo mi napište a já vám s výběrem pomůžu a sestavíme nejvýhodnější pojištění. V současné době doporučuji hlavně True Traveller, což je špičkové pojištění od Allianz, ale narozdíl od nákupu přímo u Allianz je krásně nastavitelné, takže dostanete obrovské krytí za nejnižší částku na trhu. Další možnosti najdete přímo tady na webu v sekci pojištění.

Ke každému ročnímu pojištění sjednanému přes můj web dostanete dárky v hodnotě 450,- Kč. Prosím berte v potaz, že provize z pojistek je jediný kanál, který pomáhá financovat provoz tohoto webu, takže pokud vám v minulosti pomohl, dejte nám přednost před konkurencí. :-)

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.