Investice

Co udělat s vydělanými penězi

Řeklo by se, že pokud si musíte klást otázku, co udělat s našetřenými penězi, tak jste šťastný člověk. Jenže dnes to není tak jednoduché. Zajistit volné prostředky tak, aby neztrácely hodnotu, nebo aby v ideálním případě vydělávaly, je dnes těžší, než kdykoliv dřív. Úroky na spořících účtech jsou prakticky nulové, obchodování na burze je riskantní.

Podělím se s Vámi o možnosti, které pro své peníze využívám já. Upozorňuji, že nejsem investiční poradce a uvedené rady nemůžete považovat za 100% cestu k úspěchu. Berte je jen jako inspiraci, jak si zajistit pasivní příjem.

1. založte si vlastní byznys
Pokud jste strávili nějaký čas cestováním a užíváním si volnosti, možná pro vás představa toho, že budete zbytek života chodit 8 hodin denně do práce, není to pravé. Jednou z variant je tak založit si vlastní firmu. V tom případě budete pravděpodobně pracovat mnohem více a déle, ale budete vydělávat sami sobě, ne někomu jinému.
Možná jste během cestování narazili na něco, co u nás chybí, nebo jste v sobě ubjevili vášeň, pro některý obor. Jděte do toho, dokud můžete, ale počítejte s tím, že jednoduché to nebude. My jsme se po návratu pustili do výroby náramků, jak nám to jde nebo nejde se můžete podívat na webu Giorico a našem facebooku. :-) 

2. investiční půjčka s ročním úrokem 5%
Tohle je relativně bezpečná cesta, jak svým úsporám zajistit růst. Je použitelná pro částky od 100 tisíc korun, smlouva se uzavírá na 3 roky s vyplácením úroků kvartálně, výpovědní lhůta (pokud budete potřebovat peníze vybrat dříve) je 6 měsíců.
V praxi jde o to, že své peníze půjčíte společnosti, která spojuje vklady svých investorů a investuje do produktů, které jsou malým investorům nedostupné, nebo do výrobních společnos. Výhodou je, že o investování nemusíte nic vědět, nefigurujete jako investor. Společnost Vám v každém případě vyplatí Váš vklad a Vaše úroky.
Jak je to možné? Společnost, u které mám uloženy své peníze, investuje do mnoha projektů s různou mírou výnosu. Tento výnos je řádově vyšší, než úrok, který vyplácí. Toto společnosti umožňuje vytvářet si dostatečný finanční polštář pro případ, že by se některá z investic nepovedla.

U této společnosti mám peníze uloženy už několik let a vše bezvadně funguje, v případě zájmu mohu předat kontakt.

3. investice s vysokým výnosem
Na trhu je spousta investičních příležitostí, které slibují roční výnos i v desítkách procent. Zde je ale třeba více přemýšlet, dohledávat informace a zvažovat rizika. Vybrat vhodný projekt není jednoduché. Zde je třeba investovat jen takové množství peněz, aby vás případný neúspěch nepřivedl do problémů. Ideální je začít s menším množstvím peněz, projekt si vyzkoušet, vybrat nějaký zisk, případně celý vklad a poté vklad případně zvyšovat.

4. investice do kryptoměn
Kryptoměny jsou aktuálně velkým fenoménem a spousta lidí v nich vidí šanci na rychlé zbohatnutí. Tak jednoduché to ale není. V případě kryproměn je potřeba nejdříve porozumět celému mechanismu a pochopit systém. A samozřejmě tomuto systému věřit, že je do budoucna perspektivní. Pokud se rozhodnete pro krypto, buďte velmi opatrní. Lze zde lehce získat, ale ještě jednodušeji o vše přijít.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.