Pojištění zubů

Přehled pojištění zubů u jednotlivých pojišťoven

Pojištění zubů je velké téma a často faktorem, podle kterého se lidé rozhodují, jaké pojištění si vyberou. Bohužel ve většině případů nemají lidé správné informace a orientují se jen podle výše pojistného limitu dané pojišťovny. Zde jsou fakta, která byste měli znát předtím, než se rozhodnete pro jednu z doporučovaných pojistek!

Česká pojišťovna - limit plnění na ošetření zubů: 20.000,-Kč
Přestože má ČP vysoký limit, je zde jeden zádrhel. Po dobu ročního pobytu umožňují uplatnit pouze 1 pojistnou událost na zubní ošetření. Pokud tedy na začátku pobytu uplatníte ošetření za 1.000,-Kč a na konci pobytu budete potřebovat ošetření za 15.000,-kč, už Vám ho neproplatí.
Pro sjednání roční pojistky u České pojišťovny mě kontaktujte.

AXA - limit plnění na ošetření zubů: 6.000,-/11.000/13.000,-Kč podle varianty
U AXY platí limit na celou dobu pobytu a je možné uplatňovat více zákroků až do celkové částky limitu.
Pro sjednání roční pojistky u AXA s 50% slevou, využijte tento odkaz.

TrueTraveller - 7.400,-/10.300,-/14.700,-Kč podle varianty
U TrueTraveller platí limit na jedno ošetření a můžete ho využít opakovaně. Tedy v nejvyšší variantě můžete uplatnit třeba 4 zákroky po 10 tisících korun.
Pro sjednání pojistky u TrueTraveller využijte tento odkaz.

Direct - limit plnění na ošetření zubů: 30.000,-Kč
U Directu platí limit na celou dobu pobytu a je možné uplatňovat více zákroků až do celkové částky limitu.

Zubní ošetření jsou pro pojišťovny velmi neoblíbenou položkou. Protože je zubní ošetření všude většinou velmi drahé, hodně často lidí zneužívali cestovní pojištění právě k ošetření zubů, proto jsou limity nastaveny tak, jak jsou.

Před roční cestou doporučujeme nejméně měsíc před odletem navštívit zubního lékaře pro důkladnou prohlídku a potřebná ošetření, abyste se pokud možno vyhnuli ošetřením v cizině, která mohou být extrémně drahá, nebo na naše poměry velmi neodborná.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.