Joiner/Glacier

SKlář, truhlář a renovátor v jedné osobě

Autor: Martin Sedlák

Po příjezdu na working holiday víza do Queenstownu bylo to nejdůležitější si najít práci a jelikož práce jako umývač nádobí nebo uklízeč v hotelu není zrovna nic pro mě zašel jsem hned do agentury AWF Queenstown.

Asi po dvouch týdnech různých pomocných prací na stavbách jsem byl přidělen do firmy Lakeland Glass. Šéf byl nejvíc super člověk s kterým byla sranda už od začátku a když jsem mu řekl že jsem z ČR, tak začal hned vyprávět příběhy jak byl v Praze a v Krumlově atd. Jako první práci jsme dostali s jedním mladým Kiwi klukem přimontovat okna na dům což byla docela jednoduchá práce a neviděl jsem v tom žádnej problém. Po prvním dni v práci si mě šéf zavolal a řekl že se mnou byl hodně spokojený a že si mě chce nechat na dýl a potom mi řekl že má o 100m dál druhou firmu (Kirk Joinery) a tam budu dělat já. 

Po několika měsících jsem se naučil snad ůplně všechno co kluci dělají do teď. Asi po čtyřech měsících za mnou šéf došel a řekl ať jdu do agentury a řeknu že končím a že mi dá full-time job a lepší peníze. Samozřejmě jsem neváhal a udělal to. Dneska je to už šestý mesíc co tam pracuji na full-time a šéf se mě zeptal kdy mi končí working holiday víza a co mám dál za plány a já řekl, že žiju svůj sen tady a že bych chtěl zůstat a on se jen usmál a řekl že mi dá pracovní víza na další roky že je se mnou hodně spokojenej.

Náplň práce?

  • údržba jako je výměna klik, pantů, zámků, klik a různé opravy všeho druhu
  • renovace oken, dveří, židliček, stolů, kuchyní nebo skříní
  • výroba oken a dveří jak z hliníku tak ze dřeva pak i nasledné zasklení a namontování
  • výroba kuchyňských linek, skříní, polic, parapetů a všeho nábytku
  • kompletní výměny dvojskel na celých domech jak na hliníkových oknech tak i na dřevěných
  • výměny rozbitých oken, montáže skleněných zánradlí na balkony, montáže skleněných sprchových koutů atd.

Závěrem bych jen dodal že asi každý na NZ a hlavně v Queenstownu si všiml že Zélanďani sklem docela žijí a místo oken mají obrovské výlohy a sklo mají úplně všude takže je to docela dobrej nápad mít firmu v tomhle oboru protože to docela vynáší ??

Náš tip: kvalitně odvedená manuální práce může být nejlepší cestou k posunu od Working Holiday víza k pracovnímu vízu a prodloužení pobytu na Novém Zélandu.

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.