9 důvodů, proč vyjet na Working holiday na Nový Zéland

27.12.2016

Proč si vyřídit vízum na Nový Zéland a vydat se na Working Holiday a prožít tam minimálně rok? Dáme Vám 9 důvodů!

1. Osamostatnění se

Vyrazit přes půl světa je pro mnohé první příležitostí, jak utéct z pod ochrany maminčiny sukně. Vzdálenost Nového Zélandu má tu (ne)výhodu, že s Vašimi problémy Vám nikdo z domova nepomůže a Vy se tak musíte rychle osamostatnit a dospět. Takže pokud to má být Vaše první podobná zkušenost, je to naprosto ideální příležitost, jak dospět.

Sedněte na letadlo a vyrazte, Nový Zéland z Vás udělá dospělé :-)
Sedněte na letadlo a vyrazte, Nový Zéland z Vás udělá dospělé :-)

2. Práce

Na Novém Zélandu dostanete příležitost vyzkoušet si různá zaměstnání. Nejvíc lidí se vrhá na práci v zemědělství, zejména sběr různého ovoce, protože to je práce bez nutnosti předchozích zkušeností a při velkém úsilí lze vydělat velmi slušné peníze. Ale uplatnění najdete i v restauracích, hotelech a dalších oborech. Dostanete tak šanci vyzkoušet si obory, které by Vás třeba mohly bavit i v budoucnu.

Můžete zkusit třeba sběr kiwi
Můžete zkusit třeba sběr kiwi

3. Lidé

Lidé na Novém Zélandu jsou extrémně přátelští, milí a ochotní kdykoliv pomoci. Samozřejmě záleží na místě, kde se pohybujete. Ve velkých městech je nálada podobná, jako jinde ve světě, ale v menších městech Váš po čase nepřekvapí, že Vás budou i cizí lidé zdravit na ulici a přát Vám hezký den. 

Najít každý den nějakou party není na Novém Zélandu velký problém
Najít každý den nějakou party není na Novém Zélandu velký problém

4. Příroda

Příroda Nového Zélandu je naprosto unikátní, nezničená a většinou liduprázdná. Díky své unikátní poloze a orientaci ze severu na jih nabízí Nový Zéland na poměrně malé ploše téměř všechny typy klimatických podmínek. Na severu se lze nejen v létě koupat v moři, na obou ostrovech se v zimě lyžuje. Během několikahodinového výletu autem projedete několika různými typy krajiny - chvilku jedete mezi loukami a poli jako v Čechách, hned na to vjedete do deštného pralesa, abyste vyjeli do širých plání porostlých pouze keři. A nejen v tomto je příroda unikátní. Na Novém Zélandu žijí živočišné druhy, se kterými se jinde nesetkáte. Nejznámějším unikátem je samozřejmě pták Kiwi, kterého kromě volné přírody (ovšem s velkým štěstím) můžete spatřit zejména v některé z chovných stanic.

Majestátní výhled téměř na každém kroku, i to je Nový Zéland
Majestátní výhled téměř na každém kroku, i to je Nový Zéland

5. Adrenalinové a outdoorové aktivity

Víte, že na Novém Zélandu vynalezli Bungee jumping? Ale to není vše, co tu můžete vyzkoušet. Seskoky padákem, rafting, kaňoning, jízda na lodích s nízkým ponorem úzkými koryty řek jsou jen některé z aktivit, které můžete podniknout. Lezení, kajaking, treking, běh, lyžování a další outdoorové aktivity mají na Novém Zélandu dokonalé podmínky.

Rafting patří k oblíbeným adrenalinovým zážitkům
Rafting patří k oblíbeným adrenalinovým zážitkům

Náramek nejen z Nového Zélandu s 10% slevou. Objednávejte na www.giorico.cz a zadejte dárkový certifikát "WHS". Poštovné při objednávce 3 kusů je zdarma!


6. Jednoduché cestování

Není nic jednoduššího, než si pořídit auto a vyrazit. Spát můžete přímo v autě a zdarma. Tato forma cestování nabízí naprosto unikátní zážitky, jako probuzení u jezera, nebo na naprosto opuštěných místech.

Svoboda, tohle slovo nejlépe vystihuje cestování po Novém Zélandu
Svoboda, tohle slovo nejlépe vystihuje cestování po Novém Zélandu

7. Víno

Pěstování vína má na Novém Zélandu velkou tradici a vína z této oblasti jsou slavná a oblíbená po celém světě. Kultura vína je zcela odlišná od ČR, zejména díky místním omezením se nesetkáte s nespoutanými degustacemi ve sklípcích. Ale ochutnávky jsou samozřejmě v nabídce. Český web věnovaný novozélandským vínům naleznete na www.nzwines.blog.cz.

Víno patří k Novému Zélandu jako pivo k Česku
Víno patří k Novému Zélandu jako pivo k Česku

8. Originální kultura

S aktuální kulturou to na Novém Zélandu není nijak slavné, v tomhle ohledu Nový Zéland výrazně zaostává za západním světem. Seznámit se ale můžete s kulturou původních obyvatel - Maorů. Různé maorské vesničky a kulturní programy nabízí náhled do tohoto úžasného a originálního světa.

Zúčastnit se některého z Maorských vystoupení je povinnost
Zúčastnit se některého z Maorských vystoupení je povinnost

9. Pán prstenů

Kdo by neznal legendární Tolkienovo dílo, které režisér Peter Jackson zasadil do prostředí Nového Zélandu? Mnoho míst, která znáte z filmů je možné navštívit a tyto zážitky určitě stojí za to. Ať už je to jeden z nejznámějších pěších výletů Tongariro Crossing, Hobitín,  nebo některá z organizovaných tour, které Vás vezmou na konkrétní filmové lokace, budete si na chvíli připadat, jako že jste přímo ve Středozemi. 

Hobitín je další z povinných zastávek
Hobitín je další z povinných zastávek

Pomohl Vám tento text? Podpořte provoz webu libovolnou částkou přes PayPal!


Kam dál?

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.