Kniha Nový Zéland - práce, cestování, tramping

09.11.2016

Včera vyšel druhý díl knihy Nový Zéland - práce, cestování, tramping, která kromě poutavého textu obsahuje také 178 fotografií a 10 map. Kniha přímo nenavazuje na první díl, "dějově" knihy dělí několik let. Sám autor tuto novou knihu charakterizuje zejména jako odpovědi na dotazy čtenářů prvního dílu. Druhý díl tak svého předchůdce doplňuje a vyplňuje mezery v informacích, které bylo možno načerpat z původní knihy. Autor Michal Cigánek se s námi podělil o pár dojmů ze zákulisí a popsal nám, jak knihy vznikaly.

Druhý díl můžete objednat za překvapivě nízkou cenu zde.

Za můj první cestovatelský deník bych mohl považovat zápisky, které jsem pořizoval při zkoušce běžence, když mi bylo asi 13 let. Pořizování zápisků o tom, co jsem udělal, bylo i součástí zkoušky a pro její splnění nutnost.

V mládí jsem si několik let vedl jen takové drobné zkazky o tom, kde jsem byl a co tam dělal. Ale jen heslovitě, takže o prvním deníku můžu mluvit až s cestou do Íránu, kdy jsem se více rozepsal.

Deník z Nového Zélandu jsem psal od úplného začátku, kdy jsem do země přiletěl a to vlastně dvojím způsobem. Jeden byl, že jsem si na každý další den dělal dopředu plán úkolů, které jsem pak jednoduše odškrtával, abych na něco nezapomněl, anebo zbytečně neodkládal. Druhý způsob byla klasická forma zápisu o tom, co se ten den přihodilo.

Psal se rok 2009 a krize dorazila i na Nový Zéland. A nejen ona, ale s ní i tisíce jiných Evropanů, kteří tak jako já, doufali, že naleznou práci aspoň zde. V místech, kde se dá normálně sehnat práce, byl problém se i normálně ubytovat a backpackery praskaly ve švech, jak v největší sezoně. Nezbylo nic než cestovat a doufat, že něco najdu, a proto byl můj deník ze začátku prakticky nepřerušen až do chvíle, když jsem práci našel. Po dobu práce jsem prakticky nic nepsal. Jen pár poznámek z občasného výletu, takže další "větší" psaní začalo až s cestováním. Vznikala tak jakási kostra pro první díl knihy, na které jsem začal pracovat až po mojí druhé návštěvě této země a po pořízení dalších zápisů z cest. Do knih jsem přidal i další informace, které jsem zpracoval z často kladených dotazů a další, které využije každý, kdo chce zemi navštívit. Obě cesty jsou psány tak, jak bych chtěl knihu číst já, kdybych vrátil čas a mohl si pořídit představu, do čeho vlastně jdu a byla mi pomocí a zároveň i výzvou toho, co udělat.

Ukázky z knihy Nový Zéland - práce, cestování, tramping

Objednávka knihy

Knihu můžete objednat za překvapivě nízkou cenu v nakladatelství Netopejr.

Pište pro náš blog!

Máte svůj blog o Novém Zélandu a chcete se podělit o zajímavý článek? Nebo se chcete pochlubit krásnými fotografiemi či zajímavým videem? Máte zážitek, o kterém byste chtěli napsat? Chcete, aby si Váš článek přečetla spousta lidí? Tak nás kontaktujte!

Dlouhodobé cestovní pojištění nejen na Nový Zéland najdete na webu VisitKiwi.cz.